Karton Bardak İmalatı İşine Nasıl Başlanır

Karton bardak yapımı iş fikirleri için proje raporu, makine ayrıntıları, proje maliyeti ve kar marjı hakkında detaylı iş fikri için konuyu sonuna kadar okumanız tavsiye edilir.

Kağıt bardak tek kullanımlık bir üründür ve talep hızla artmaktadır. Herhangi bir birey bu işe küçük bir başlangıç ​​sermayesi yatırımıyla başlayabilir. Ek olarak, biraz yeriniz varsa, bu işe evden bile başlayabilirsiniz. Kağıt bardak imalatına başlamak da kolay ve karlıdır. İşe hem küçük hem de büyük ölçekli olarak başlayabilirsiniz. Temel olarak, kağıt bardak tek kullanımlık bir maddedir. Her şeyden önce hijyenik olarak hem sıcak hem de soğuk sıvıyı daha uzun süre tutabilir. Karton bardaklar, her türlü düğün, etkinlik, evlilik, çay ve yemek vb. özel günlerde kullanılmaktadır. Ayrıca firmalar tanıtım amaçlı olarak bardakların dış yüzüne firma ismi ve logosu basmaktadır.

Bu nedenle, kağıt bardaklar ülke genelinde büyük popülerlik kazanıyor.

Pazarı Analiz Edin

Kağıt bardak geniş bir sektördür. Genel olarak, kağıt bardakların beklentileri, onu kullanan müşterilerin değerine bağlıdır. Ürün hem kırsal hem de kentsel alanlarda günlük tüketime sahiptir. Kağıt bardak farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilir.

Bardakların kalınlığı, malzemelerin hacmine ve sıvının yapısına bağlıdır. Bu nedenle, başlangıçta belirli bir bardak türü için talebi kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca, bölgenizdeki genel aylık talebi anlamaya çalışın. Kağıt bardakların arz ve talep açığını değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

Finansmanı Düzenleyin

Proje maliyetini aldığınızda, bir sonraki adım finansmanı ayarlamaktır. Kendi fonunuz varsa, o zaman iyi. Aksi takdirde proje kredisine başvurabilirsiniz. Kağıt bardak yapımı İmalat sektöründe karton bardak imalatı hakkında makine ve hammadde tedariği için KOSGEB’den faydalanabilirsiniz. KOSGEB üretim ve geliştirme planlarına teşvikler sunmaktadır.

İşletme Kaydı

Kağıt bardak üretim işi, işletme kaydı yapmanız gerekir. Küçük ölçekli şahıs firması kurabilir. Ya da basit usülde esnaf ve sanatkar odasına kayıt yaptırabilirsiniz.

Karton Bardak Üretim Makinası ve Maliyeti

Kağıt bardak yapım ünitesini iki şekilde kurabilirsiniz. Biri yarı otomatik, diğeri ise tam otomatik. Tam otomatik birim, yarı otomatik bir birimden saatte daha fazla bardak üretir. Ancak, yeni başlayan biriyseniz, yarı otomatik bir ünite tam size göre. Bir kağıt bardak şekillendirme makinesine, kalıplara diğer alet ve ekipmanlara ihtiyacınız var. Ayrıca, toplu paketleme için paketleme makinesine ihtiyacınız var.

Karton Bardak Üretim Süreci

Kağıt bardak yapım süreci üç farklı adım içerir. İlk adımda, bardakların yan duvarını oluşturun ve bir şekil oluşturun. Ardından bardağın tabanını oluşturun ve önceki ürünle birleştirin. üçüncü aşama, esas olarak, kağıt bardağı bitirmede önemli parçalar olan 45 ° açılı ayırma, ön ısıtma, alt kıvırma, kıvrık kenar ve benzeri mekanizmaları içerir. Bu işte kalite kontrol önlemlerini korumalısınız. Doğası gereği hijyenik olan gıda sınıfı kağıt kullanmanız gerekecektir.

Satış

Herhangi bir işte gerçekten başarılı olmak ve daha fazla para kazanmak istiyorsanız, online e-ticaret satışı yapmak şarttır. Ürününüzü internette müşterilerin kullanımına sunmanın çeşitli yolları vardır. Ürünlerinizi Sahibinden, Gittigidiyor, n11, hepsiburada, pttavm, letgo vb. Pazaryerlerine kaydettirebilir ve buradan satış yapabilirsiniz.

Karton Bardak Dağıtım ve Pazarlama

Kurumsal satışa odaklanmalısınız. Kağıt bardaklar, Eğitim Kurumlarında Kantinler, Endüstriyel Kantinler, Restoranlar, Fast Food, Catering Çalışanları, Çay Dükkanları’na satış yapabilirsiniz. Ayrıca yol kenarındaki çay tezgahları kağıt bardakların düzenli alıcılarıdır. Kağıt bardak yapımında uzun vadeli bir başarı elde etmek için, üniteden sağlıklı bir aylık satış sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir